- abcmigrena.pl
- Pytania i odpowiedzi
- Jak leczyć silny i przewlekły ból głowy?
Jak leczyć silny i przewlekły ból głowy?
Mam 22 lata i od jakiś 2 lat cierpię na nieustanny ból głowy w okolicach skroni. To jest takie uczucie, jakby moją głowę ściskała obręcz. Ten ból towarzyszy mi cały czas czasem się nasila, wtedy tabletki przeciwbólowe pomagają, no ale obręcz pozostaje i tak. Proszę o poradę, bo lekarze i leki antydepresyjne nie pomogły, czuję się bezradna, a ból komplikuje mi życie. Przez niego źle sypiam i bardzo szybko się męczę i jedyne o czym myślę podczas codziennych czynności, to żeby położyć się spać.
Witam serdecznie!
Przyczyn bólu głowy może być wiele, poprzez przyczyny pierwotne (na przykład migrena, ból napięciowy) lub wtórne, które powstają w przebiegu innych schorzeń. Tak więc ból głowy może być objawem towarzyszącym i występować wtórnie do różnych chorób, zarówno występujących lokalnie (jak choroby laryngologiczne i okulistyczne) jak i ogólnoustrojowo (np. nadciśnienie tętnicze, choroby reumatyczne). Aby zalecić leczenie w pierwszej kolejności należy postawić rozpoznanie. Niestety bez możliwości badania, dokładnego zebrania wywiadu czy możliwości obejrzenia wyników badań dodatkowych nie da się postawić rozpoznania.
Powodem mogą być zmiany w obrębie szyjnego odcinka kręgosłupa. Zmiany mogą obejmować zarówno struktury kostne jak i tkanki miękkie.
Na temat tego schorzenia wiele artykułów znajdzie Pani w naszym portalu, między innymi:
http://abcmigrena.pl/objawy-szyjnopochodnego-bolu-glowy
Innym powodem dolegliwości mogą być napięciowe bóle głowy. Jest to najczęstsza przyczyna bólów głowy o charakterze przewlekłym:
http://abcmigrena.pl/objawy-napieciowego-bolu-glowy
http://abcmigrena.pl/napieciowy-bol-glowy.
Oraz dolegliwości mogą być spowodowane napadami migreny- materiały na temat tej choroby dostępne są również na stronie portalu.
Przyczyną mogą być również problemy emocjonalne.
Konieczna jest wizyta u lekarza. W pierwszej kolejności najlepiej skorzystać z pomocy lekarza rodzinnego, który po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu określi czy jest konieczność wykonania badań dodatkowych oraz zdecyduje czy jest wskazana jest wizyta u specjalisty - lekarz rodzinny wystawia skierowanie do neurologa.
Pozdrawiam



Dodaj nowy komentarz