- abcmigrena.pl
- Pytania i odpowiedzi
- Jakie są przyczyny nudności i bólów głowy po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych?
Jakie są przyczyny nudności i bólów głowy po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych?
Witam, w tym cyklu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne, były to pierwsze tabletki hormonalne w moim życiu, 3 miesiące temu urodziłam córeczkę i zdecydowałam się na tę formę antykoncepcji. Jednak po nich mam okropny trądzik, bóle głowy i nudności. Przestałam je zażywać 14 sierpnia (nie wzięłam 2 tabletek, czyli przerwałam w 19. dniu) - nie mogłam wytrzymać mdłości, lecz dziś nadal się utrzymują. Co jakiś czas mam odruch wymiotny, tzn. nie wymiotuję, ale tak się dławię jakbym już miała. Bardzo się tym stresuje, nie mam apetytu, czasem aż boli mnie pod lewym żebrem, jednak najgorszy jest ten odruch.
2 tygodnie temu miałam również badanie moczu, które wykazało wzrost leukocytów, lecz brak bakterii - powtarzane badanie wyszło tak samo, USG jajników - w porzadku, temp. 37,5, w ciąży również nie jestem. Od 2 dni zaczęłam juz w miarę jeść, jednak odruch nadal się utrzymuje. Czy te nudności są normalne po tabletkach, skoro nie biorę ich już od 8 dni? Czy to może coś z żołądkiem? Od wczoraj czuję też ból w okolicach skroni i czoła, czasem zatykają mi sie uszy jak przy gwaltownej zmianie ciśnienia... - czytałam, że to może być również przez hormony... ale ciągle myślę o najgorszych rzeczach.
Bylam u lekarza, zrobiono badanie krwi-crp, próby wątrobowe, hormony tarczycy, kreatyninę, test na h.pyroli i badanie ogólne moczu. Usg jajników nie wykazało żadnych zmian, czasem ból odczuwam również po lewej stronie brzucha na dole, ale jajniki niby są ok. Czasem mam też biegunkę - zwykle rano po przebudzeniu. Ostatnio przeszłam wiele stresu, bardzo mało jem - czy małe ilości jedzenia mogą nasilać nudności? Proszę o odpowiedź. Czy badania zlecone przez lekarza wykażą przyczynę tych dolegliwości?
Wyniki bedę miała w piątek, a nudności wystąpiły po 2 tygodniach zażywania tabletek antykoncepcyjnych. Nigdy wcześniej nie miałam takiej dolegliwości, jedyne co wcześniej występowało to poranne biegunki (np. dwukrotne wyprożnianie się rano) i ból po lewej stronie brzucha na dole - ginekolog uznała, że to raczej jelito. Czy badania, które wykonałam, wskażą jakąś infekcję, jeśli jest coś nie tak? Czy mogą wyjść dobrze, a jednak coś będzie się działo złego? Czy ból głowy może być wynikiem stresu, małej ilości jedzenia, a może niedoboru magnezu? Czy może to być coś groźnego? Mam też lekkie plamienie, jasnobrązowe - czy to też wskutek odstawienia tabletek? Wymaz robiony 3 tygodnie temu był ok, wykryto candidę, którą wyleczono.
Po stosowanych tabletkach antykoncepcyjnych mogą pojawić się dolegliwości przez Panią opisywane, dlatego decyzja o odstawieniu leku prawdopodobnie była trafna. Zażywanie hormonów mogło także sprowokować bóle głowy oraz plamienia. Podobnie okres po ciąży - organizm potrzebuje czasu, aby dojść do normy. Ciąża, poród oraz połóg to prawdziwy hormonalny szok dla organizmu kobiety. Dobrze, że odwiedziła Pani ginekologa, jeżeli nie widzi on żadnych patologii, to prawdopodobnie zostały wykluczone przyczyny ginekolgiczne objawów.
Wykonane badania, jeżeli w organizmie będzie się toczyła infekcja, najprawdopodobniej wykażą nieprawidłowości. Wskazane jest również wykonanie morfologii z rozmazem. Polecam Pani również artykuł zamieszczony na naszym portalu:
http://abcmigrena.pl/antykoncepja-hormonalna-a-bol-glowy.
Pozdrawiam



Dodaj nowy komentarz