- abcmigrena.pl
- Pytania i odpowiedzi
- Straszny ból głowy po uderzeniu o beton
Straszny ból głowy po uderzeniu o beton
Mam 18 lat. 3 lata temu spadłam i tyłem głowy uderzyłam o beton. Zaraz po tym nastąpiła chwilowa utrata świadomości i później przez ok. tydzień miałam nudności. Nie poszłam z tym do lekarza (nauczyciel stwierdził, że nic mi nie jest), ale od tego czasu mam problem, gdyż często boli mnie głowa. Od roku często przy bólu głowy dochodzi ból oczu, że muszę się położyć i je zamknąć, nie dam rady dalej funkcjonować, bo tak bolą. Niestety od tygodnia ból głowy się nasilił nawet tabletki nie pomagają kreci mi się przy tym głowie i nawet już rano budzę się z bólem. Chciałam zapytać czy to ból spowodowany po prostu jakaś zmiana pogody czy to jednak coś bardziej poważnego. Dodam, że zazwyczaj ból jest z przodu głowy, ponad czołem. Proszę o poradę.
Witam serdecznie!
Uraz głowy zawsze może skutkować niebezpiecznymi następstwami, dlatego wskazana jest wzmożona czujność.
Jeżeli doszło do utraty przytomności być może miało miejsce wstrząśnienie mózgu.
Dolegliwości bólowe mogą utrzymywać się przez kilka dni po urazie. Natomiast obecnie przyczyną dolegliwości może być migrena pourazowa: http://abcmigrena.pl/migrena-pourazowa. Jednak ze względu na nagłe pojawienie dolegliwości wskazana jest konsultacja z lekarzem.
Jeżeli do bólów głowy dołączą się inne objawy takie jak - nudności, wymioty, zaburzenia świadomości, nadmierna senność, nierówność źrenic - również konsultacja lekarska powinna odbyć się jak najszybciej.
Najlepiej udać się do lekarza rodzinnego, który po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu określi czy jest konieczność wizyty u specjalisty.
Pozdrawiam



Dodaj nowy komentarz